Yesterday is a history, tomorrow is a mystery.
 Dnešní svět zapomíná oceňovat výjimečnost.

 

Be free and hapyy.

28. dubna 2015 v 14:30 | Katerine. |  Diary..
Štěstí. Každý si pod tímhle pojmem představí něco jiného. Nejvíce se setkávám s názorem, že aby byl člověk šťastný potřebuje lásku. Potřebuje někoho, kdo mu to štěstí bude schopný dopřát.
Dřív jsme si to myslela taky, měla jsem za to, že štěstím mě naplní až člověk, který mě bude mít rád, milovat, díky komu to štěstí konečně poznám. Snažila jsem se toho člověka najít strašně moc. Ano, potkala jsem spoustu kluků, někteří mě naplňovali tím pocitem a jiní naopak vůbec. Tak moc jsme se snažila to štěstí najít v jiném člověku až jsem zapomněla na to hlavní. Být spokojená a šťasná jen sama se sebou. Víc jsme se bála toho, že mi ten člověk, který mě tímhle pocitem naplňoval, mi ten pocit zase vezme, než jsme se zabývala tím člověkem.
Nedávno jsem si připomněla, že ano, někdo jiný nám tenhle pocit dá, ale než to bude moct udělat on, budu to muset udělat já sama, najít to jen sama pro sebe - v sobě. Abychom mohli být šťastní s někým jiným, potřebujeme poznat, štěstí jen v nás, být šťastní sami.
Nedávno mi z života odešel člověk, kterého jsem měla svým způsobem ráda, myslela jsem, že mě dělá šťasnou, jenže po jeho odchodu jsem pochopila, že jsme mnohem šťastnější bez něj než s ním a byla jsme mnohem raději, když mi z života odešel.

Člověk nepotřebuje jinou osobu, nejdůležitější jsme totiž jen mi sami. Naplňuje mě ten pocit, jsem šťastná a nepotřebuju k tomu lásku. Láska je samozřejmě důležitá, ale až přijde ten správný čas. Teď jsem opravdu šťastná - sama. Co mě naplňuje? Uvědomila jsem si svoje priority, svoje sny, co je pro mě opravdu důležité.
Každý člověk potřebuje být naplněn, ale sám.
Jsem šťastná sama za sebe a je to ten nejlepší pocit, který jsem poznala. Trvalo mi to zjistit asi jen asi 18 let Úžasný. Jsem sama a i když je možná okolo mě každý zamilovaný, nemám ten pocit, že to potřebuju taky. Poslední dobou, dělám věci, které mě opravdu baví, ne ty, o kterých si myslí ostatní, že by mě mohly bavit, trávím čas s lidmi, které zbožňuju a vím, že tohle je to, co jsme opravdu chtěla. Nepotřebudu někoho jiného, aby mi dával ten zvláštní pocit.

Štěstí je hrozně pomíjivé a vím, že jednou asi najdu osobu, kterou budu opravdu milovat, ale teď ještě ne. Uvědomila jsem si, že jsem nejspokojenější sama a je to hrozně úžasný pocit, že mě nedrží nikdo jiný, všechno závisí jen na mně, nikdo mě nedrží a můžu se rozhodovat jen sama za sebe a to je moje štěstí.
Až ti někdo bude cpát něco v tom smyslu, že už bys vážně měla někoho potkat, že musíš, jinak nebudeš šťastná - zeptej se sama sebe, jestli to opravdu potřebuješ nebo jestli jsi šťastná taková, jaká jsi.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama