Yesterday is a history, tomorrow is a mystery.
 Dnešní svět zapomíná oceňovat výjimečnost.

 

Červen 2015

Přátelství - fámy, faleš, zlost a nepřejícnost

22. června 2015 v 20:33 | Katerine. |  Diary..
Hrozně mě poslední dobou mrzí, co se stalo s ''přátelstvím'' jako hodnotou. Pozoruji to na sobě, všude samá faleš, lež. Slovo upřímnost ztratilo svou důležitost. Stačí, když se kouknu kolem sebe, všude jen fámy a jak zpívá Atmo music s Kubou Děkanem - kteří zrovna co se týče tohoto slova ''fáma'' vystihli vše dokonale - je to závist, nepřejícnost, je to pýcha co v tobě dýchá a zlost, kterou naplňuje zloba. Jen v tomto jsou obsaženy 2/3, které naplňují většinu přátelství, ať už falešné nebo pravé.
Mluvím ze své zkušenosti, natoli mě naplnila fáma, že jsem asi úmyslem a upřímně i trochu pod vlivem závisti pošpinila osobu, která je pro mě tak strašně důležitá a patří do mého života. Čímž bych se tady chtěla omluvit za své chování - a těším se, až si to konečně vyřešíme přímo spolu.
Faleš je všude a dělá se mi špatně, když si uvědomím, že i já jsem byla její součástí, ale konečně se mi otevřely oči a vím, že spousta mých přátel nejsou lidé, které já ve svém životě chci a už vůbec ne, že bych je potřebovala. Okruh mých nejdůležitějších se zmenšil o víc než polovinu.
Také bych se touto cestou chtěla omluvit lidem, o kterých jsem převzala názor od někoho jiného a začala jsem mu bezostyšně věřit, ano, opravdu bych si zasloužila facáka a ještě víc mě mrzí, když jsem sama nějak pošpinila něčí jméno na základě nějaké historky, kterou jsem nebyla součástí. Samozřejmě, že omluva na nějakém blogu nic nevyřeší a už vůbec ničemu nepomůže, ale je to první krok k něčemu lepšímu.

Mrzí mě, když vidím, čím se přátelství stalo, na to, jak důležitá je to věc, bez které se člověk vlastně vůbec neobejde, že to někdo dokáže používat jako zbraň a co víc, kterou se vůbec nebojí ubližovat lidem. Mrzí mě, co se na světě děje a že jen kvůli tomu, abychom se zalíbili příteli děláme tak hnusné věci, kterými ubližujeme ostatním, kteří jsou díky tomu lepší než my. Díky za inspiraci především Shar, která byla mi připomněla, co chci anebo možná spíš, co nechci být na člověka.